event burgee venue burgee

Largs Regatta Festival 2021

Largs Sailing Club

Results are Final as of 15:45 on 29th August

FH Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 25, Scoring system: Appendix A
Tally Fleet Class Sail No Club Helm Crew PY U18? R1 R2 R3 Total Nett
2 + 62 FH ALBACORE 6703 Strathclyde Loch SC Crawford REID Nada SHEHAB 1040   4.0 2.0 5.0 11.0 11.0
24 + 74 FH RS 200 951 Largs SC Daniel SMITH Rebecca SMITH 1046   6.0 4.0 2.0 12.0 12.0
1+ 64 FH 49ER 1179 Bassenthwaite SC John REEKIE Andrew HOOTON 740   11.0 1.0 1.0 13.0 13.0
22 + 77 FH RS 200 1632 Largs SC Robbie BURNS Vicki SIMPSON 1046   1.0 3.0 10.0 14.0 14.0
11 FH DEVOTI D-ZERO GBR160 Largs SC Simon LIMB   1029   2.0 8.0 9.0 19.0 19.0
16 FH LASER EPS 199 Castle Semple SC Angus WINCHESTER   1033   5.0 11.0 6.0 22.0 22.0
26 + 68 FH RS 200 930 Largs SC Martin FAULKNER Ashley BROWN 1046   3.0 5.0 16.0 24.0 24.0
4 + 69 FH B14 TIN RIG GBR 724 RNCYC Alasdair IRELAND Cameron Floyd 875   15.0 6.0 3.0 24.0 24.0
8 FH DEVOTI D-ZERO GBR111 Largs SC Sam SLOSS   1029   7.0 10.0 7.0 24.0 24.0
19 FH PHANTOM 1271 Largs SC Mark EDWARDS   1004   13.0 15.0 4.0 32.0 32.0
10 FH DEVOTI D-ZERO GBR337 Largs SC Glenn ANDREWS   1029   8.0 14.0 11.0 33.0 33.0
14 FH DEVOTI D-ZERO GBR283 Largs SC Keith SHARP   1029   10.0 12.0 13.0 35.0 35.0
5 + 76 FH B14 TIN RIG 796 Largs SC Josh KERR Ali KENT 875   12.0 7.0 20.0 39.0 39.0
6 + 73 FH B14 TIN RIG GBR733 Helensburgh SC Dan CHALLIS Doug PATON 875   14.0 9.0 17.0 40.0 40.0
20 FH RS 300 502 Prestwick SC Iain DUNCAN   970   9.0 16.0 21.0 46.0 46.0
59 FH DEVOTI D-ZERO 231 Largs SC Lucie Hopkins   1029   19.0 13.0 26.0 DNC 58.0 58.0
15 FH DEVOTI D-ZERO GBR265 Largs SC Billy MCCARLIE   1029   26.0 DNC 26.0 DNC 8.0 60.0 60.0
17 FH MUSTO SKIFF 58 Largs SC Paul ANDERSON   849   17.0 17.0 26.0 DNC 60.0 60.0
21 + 75 FH RS 400 1294 Largs SC Mike GRANT Alan BIRSE 942   16.0 19.0 26.0 DNC 61.0 61.0
3 +67 FH B14 TIN RIG 732 Largs SC Alasdair GRAY Moritz TROLL 875   18.0 18.0 26.0 RET 62.0 62.0
12 FH DEVOTI D-ZERO GBR57 Largs SC Martin LATIMER   1029   26.0 DNC 26.0 DNC 12.0 64.0 64.0
21 FH DEVOTI D-ZERO 281 Largs SC Mike GRANT   1029   26.0 DNC 26.0 DNC 14.0 66.0 66.0
23 + 79 FH RS 200 1011 Helensburgh SC Jake MILLER Lucy HARRISON 1046   26.0 DNC 26.0 DNC 15.0 67.0 67.0
18 +84 FH OSPREY GBR1327 Largs SC Chris NICHOL Dawn MACRAE 930   26.0 DNC 26.0 DNC 18.0 70.0 70.0
25 +83 FH RS 200 372 RTYC Ross MCGLENNON Caitlin MCCULLOCH 1046   26.0 DNC 26.0 DNC 19.0 71.0 71.0

SH Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 22, Scoring system: Appendix A
Tally Fleet Class Sail No Club Helm Crew PY U18? R1 R2 R3 Total Nett
40 SH FINN GBR577 Keyhaven Yacht Club Roddy STEEL   1049   1.0 7.0 4.0 12.0 12.0
46 + 71 SH GP14 14062 Bassenthwaite SC Alan JONES Sue WATSON 1130   8.0 2.0 3.0 13.0 13.0
45 SH FINN 84 Yorkshire Dales SC / RDNBYC Olly MURRAY   1049   2.0 3.0 8.0 13.0 13.0
33 SH LASER/ ILCA 7 180764 Largs SC Gavin MCGILL   1100   4.0 8.0 2.0 14.0 14.0
34 SH OK GBR14 Loch Earn SC Karen ROBERTSON   1104   5.0 9.0 1.0 15.0 15.0
41 SH FINN GBR77 ASC/ SYC Stewart MITCHELL   1049   7.0 4.0 6.0 17.0 17.0
44 SH FINN 678 Annandale SC David RICHARDSON   1049   6.0 5.0 10.0 21.0 21.0
58 + 70 SH GP14 GP13872 Castle Semple SC Paul O'NEILL Jon HASLER 1130   9.0 6.0 7.0 22.0 22.0
42 SH FINN GBR111 Gourock SC JOHN DELEEUW   1049   3.0 1.0 23.0 DNC 27.0 27.0
35+ 65 SH GP14 14056 Castle Semple SC Arthur LOGAN Iain HARDY 1130   11.0 11.0 9.0 31.0 31.0
47 + 66 SH GP14 6437 Derwent Reservior SC Hender BLEWETT Josh RYZNAR 1130   14.0 13.0 5.0 32.0 32.0
28 SH SOLO 3636 Llyn Brenig SC Ben BEACHELL   1142   12.0 12.0 12.0 36.0 36.0
32 SH LASER/ ILCA 7 216625 Loch Venachar SC Dugal WILSON   1100   10.0 10.0 23.0 DNC 43.0 43.0
31 SH LASER/ ILCA 7 102709 Loch Venachar SC Alastair WILSON   1100   13.0 14.0 23.0 DNC 50.0 50.0
27 +72 SH RS VISION 1022 Largs SC Stephen HARRISON Calum McCrindle 1137   15.0 23.0 DNC 13.0 51.0 51.0
49 +82 SH 420 53159 Toward SC Macy LAW Ruaraidh DOCHERTY 1105 Y 23.0 DNC 23.0 DNC 11.0 57.0 57.0
38 + 80 SH LASER 2 7668 Castle Semple SC Crawford JOHNSTONE Lorna MACDONALD 1065   23.0 DNC 23.0 DNC 14.0 60.0 60.0
57 SH RS TERA PRO 2109 Bassenthwaite SC James Reekie   1359 Y 16.0 23.0 DNC 23.0 DNC 62.0 62.0
39 +81 SH LASER 2 REGATTA 6548 Castle Semple SC Jack MACLAUCHLAN Chris THOMPSON 1065   23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 RET 69.0 69.0
30 SH LASER RADIAL/ ILCA 6 201875 Largs SC Yuan WONG   1147 Y 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 RET 69.0 69.0
36 SH GP14 14047 RNSA Sam THOMPSON Michelle EVANS 1130   23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 69.0 69.0
43 SH FINN 696 Solway YC Mark CROWTHER   1049   23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC 69.0 69.0

R1 - FH Fleet - 2021-08-28 at 12:27:00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 14:26:00
Tally Fleet Class Sail No Club Helm Crew PY U18? Finish Elapsed Laps Corrected Points
22 + 77 FH RS 200 1632 Largs SC Robbie BURNS Vicki SIMPSON 1046   15:12:59 0:46:59 2 0:44:55 1.0
11 FH DEVOTI D-ZERO GBR160 Largs SC Simon LIMB   1029   15:13:27 0:47:27 2 0:46:07 2.0
26 + 68 FH RS 200 930 Largs SC Martin FAULKNER Ashley BROWN 1046   15:14:43 0:48:43 2 0:46:34 3.0
2 + 62 FH ALBACORE 6703 Strathclyde Loch SC Crawford REID Nada SHEHAB 1040   15:15:03 0:49:03 2 0:47:10 4.0
16 FH LASER EPS 199 Castle Semple SC Angus WINCHESTER   1033   15:14:51 0:48:51 2 0:47:17 5.0
24 + 74 FH RS 200 951 Largs SC Daniel SMITH Rebecca SMITH 1046   15:15:39 0:49:39 2 0:47:28 6.0
8 FH DEVOTI D-ZERO GBR111 Largs SC Sam SLOSS   1029   15:15:17 0:49:17 2 0:47:54 7.0
10 FH DEVOTI D-ZERO GBR337 Largs SC Glenn ANDREWS   1029   15:15:34 0:49:34 2 0:48:10 8.0
20 FH RS 300 502 Prestwick SC Iain DUNCAN   970   15:12:49 0:46:49 2 0:48:16 9.0
14 FH DEVOTI D-ZERO GBR283 Largs SC Keith SHARP   1029   15:15:42 0:49:42 2 0:48:18 10.0
1+ 64 FH 49ER 1179 Bassenthwaite SC John REEKIE Andrew HOOTON 740   15:02:13 0:36:13 2 0:48:56 11.0
5 + 76 FH B14 TIN RIG 796 Largs SC Josh KERR Ali KENT 875   15:10:02 0:44:02 2 0:50:19 12.0
19 FH PHANTOM 1271 Largs SC Mark EDWARDS   1004   15:17:31 0:51:31 2 0:51:19 13.0
6 + 73 FH B14 TIN RIG GBR733 Helensburgh SC Dan CHALLIS Doug PATON 875   15:11:05 0:45:05 2 0:51:31 14.0
4 + 69 FH B14 TIN RIG GBR 724 RNCYC Alasdair IRELAND Cameron Floyd 875   15:11:29 0:45:29 2 0:51:59 15.0
21 + 75 FH RS 400 1294 Largs SC Mike GRANT Alan BIRSE 942   15:15:51 0:49:51 2 0:52:55 16.0
17 FH MUSTO SKIFF 58 Largs SC Paul ANDERSON   849   15:12:27 0:46:27 2 0:54:43 17.0
3 +67 FH B14 TIN RIG 732 Largs SC Alasdair GRAY Moritz TROLL 875   15:16:46 0:50:46 2 0:58:01 18.0
59 FH DEVOTI D-ZERO 231 Largs SC Lucie Hopkins   1029   14:56:29 0:30:29 1 0:59:15 19.0

R2 - FH Fleet - 2021-08-28 at 12:27:00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 153100
Tally Fleet Class Sail No Club Helm Crew PY U18? Finish Elapsed Laps Corrected Points
1+ 64 FH 49ER 1179 Bassenthwaite SC John REEKIE Andrew HOOTON 740   15:54:10 0:23:10 1 0:31:18 1.0
2 + 62 FH ALBACORE 6703 Strathclyde Loch SC Crawford REID Nada SHEHAB 1040   16:04:03 0:33:03 1 0:31:47 2.0
22 + 77 FH RS 200 1632 Largs SC Robbie BURNS Vicki SIMPSON 1046   16:04:40 0:33:40 1 0:32:11 3.0
24 + 74 FH RS 200 951 Largs SC Daniel SMITH Rebecca SMITH 1046   16:05:05 0:34:05 1 0:32:35 4.0
26 + 68 FH RS 200 930 Largs SC Martin FAULKNER Ashley BROWN 1046   16:05:09 0:34:09 1 0:32:39 5.0
4 + 69 FH B14 TIN RIG GBR 724 RNCYC Alasdair IRELAND Cameron Floyd 875   15:59:36 0:28:36 1 0:32:41 6.0
5 + 76 FH B14 TIN RIG 796 Largs SC Josh KERR Ali KENT 875   15:59:44 0:28:44 1 0:32:50 7.0
11 FH DEVOTI D-ZERO GBR160 Largs SC Simon LIMB   1029   16:05:37 0:34:37 1 0:33:38 8.0
6 + 73 FH B14 TIN RIG GBR733 Helensburgh SC Dan CHALLIS Doug PATON 875   16:01:12 0:30:12 1 0:34:31 9.0
8 FH DEVOTI D-ZERO GBR111 Largs SC Sam SLOSS   1029   16:06:40 0:35:40 1 0:34:40 10.0
16 FH LASER EPS 199 Castle Semple SC Angus WINCHESTER   1033   16:07:41 0:36:41 1 0:35:31 11.0
14 FH DEVOTI D-ZERO GBR283 Largs SC Keith SHARP   1029   16:08:41 0:37:41 1 0:36:37 12.0
59 FH DEVOTI D-ZERO 231 Largs SC Lucie Hopkins   1029   16:09:03 0:38:03 1 0:36:59 13.0
10 FH DEVOTI D-ZERO GBR337 Largs SC Glenn ANDREWS   1029   16:09:50 0:38:50 1 0:37:44 14.0
19 FH PHANTOM 1271 Largs SC Mark EDWARDS   1004   16:09:10 0:38:10 1 0:38:01 15.0
20 FH RS 300 502 Prestwick SC Iain DUNCAN   970   16:08:25 0:37:25 1 0:38:34 16.0
17 FH MUSTO SKIFF 58 Largs SC Paul ANDERSON   849   16:04:32 0:33:32 1 0:39:30 17.0
3 +67 FH B14 TIN RIG 732 Largs SC Alasdair GRAY Moritz TROLL 875   16:09:21 0:38:21 1 0:43:50 18.0
21 + 75 FH RS 400 1294 Largs SC Mike GRANT Alan BIRSE 942   16:15:03 0:44:03 1 0:46:46 19.0

R3 - FH Fleet - 2021-08-29 at 10:30:00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 103600
Tally Fleet Class Sail No Club Helm Crew PY U18? Finish Elapsed Laps Corrected Points
1+ 64 FH 49ER 1179 Bassenthwaite SC John REEKIE Andrew HOOTON 740   12:19:10 1:43:10 1 2:19:25 1.0
24 + 74 FH RS 200 951 Largs SC Daniel SMITH Rebecca SMITH 1046   13:45:12 3:09:12 1 3:00:53 2.0
4 + 69 FH B14 TIN RIG GBR 724 RNCYC Alasdair IRELAND Cameron Floyd 875   13:16:26 2:40:26 1 3:03:21 3.0
19 FH PHANTOM 1271 Largs SC Mark EDWARDS   1004   13:41:18 3:05:18 1 3:04:34 4.0
2 + 62 FH ALBACORE 6703 Strathclyde Loch SC Crawford REID Nada SHEHAB 1040   13:48:50 3:12:50 1 3:05:25 5.0
16 FH LASER EPS 199 Castle Semple SC Angus WINCHESTER   1033   13:47:53 3:11:53 1 3:05:45 6.0
8 FH DEVOTI D-ZERO GBR111 Largs SC Sam SLOSS   1029   13:47:33 3:11:33 1 3:06:09 7.0
15 FH DEVOTI D-ZERO GBR265 Largs SC Billy MCCARLIE   1029   13:48:24 3:12:24 1 3:06:59 8.0
11 FH DEVOTI D-ZERO GBR160 Largs SC Simon LIMB   1029   13:49:33 3:13:33 1 3:08:06 9.0
22 + 77 FH RS 200 1632 Largs SC Robbie BURNS Vicki SIMPSON 1046   13:53:36 3:17:36 1 3:08:55 10.0
10 FH DEVOTI D-ZERO GBR337 Largs SC Glenn ANDREWS   1029   13:50:55 3:14:55 1 3:09:25 11.0
12 FH DEVOTI D-ZERO GBR57 Largs SC Martin LATIMER   1029   13:50:57 3:14:57 1 3:09:27 12.0
14 FH DEVOTI D-ZERO GBR283 Largs SC Keith SHARP   1029   13:51:25 3:15:25 1 3:09:55 13.0
21 FH DEVOTI D-ZERO 281 Largs SC Mike GRANT   1029   13:54:16 3:18:16 1 3:12:41 14.0
23 + 79 FH RS 200 1011 Helensburgh SC Jake MILLER Lucy HARRISON 1046   13:58:20 3:22:20 1 3:13:26 15.0
26 + 68 FH RS 200 930 Largs SC Martin FAULKNER Ashley BROWN 1046   13:59:14 3:23:14 1 3:14:18 16.0
6 + 73 FH B14 TIN RIG GBR733 Helensburgh SC Dan CHALLIS Doug PATON 875   13:26:46 2:50:46 1 3:15:10 17.0
18 +84 FH OSPREY GBR1327 Largs SC Chris NICHOL Dawn MACRAE 930   13:38:30 3:02:30 1 3:16:14 18.0
25 +83 FH RS 200 372 RTYC Ross MCGLENNON Caitlin MCCULLOCH 1046   14:09:10 3:33:10 1 3:23:48 19.0
5 + 76 FH B14 TIN RIG 796 Largs SC Josh KERR Ali KENT 875   13:36:07 3:00:07 1 3:25:51 20.0
20 FH RS 300 502 Prestwick SC Iain DUNCAN   970   14:02:12 3:26:12 1 3:32:35 21.0
3 +67 FH B14 TIN RIG 732 Largs SC Alasdair GRAY Moritz TROLL 875     RET     26.0

R1 - SH Fleet - 2021-08-28 at 12:27:00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 14:23:00
Tally Fleet Class Sail No Club Helm Crew PY U18? Finish Elapsed Laps Corrected Points
40 SH FINN GBR577 Keyhaven Yacht Club Roddy STEEL   1049   14:54:07 0:31:07 2 0:29:40 1.0
45 SH FINN 84 Yorkshire Dales SC / RDNBYC Olly MURRAY   1049   14:55:04 0:32:04 2 0:30:34 2.0
42 SH FINN GBR111 Gourock SC JOHN DELEEUW   1049   14:55:18 0:32:18 2 0:30:47 3.0
33 SH LASER/ ILCA 7 180764 Largs SC Gavin MCGILL   1100   14:57:06 0:34:06 2 0:31:00 4.0
34 SH OK GBR14 Loch Earn SC Karen ROBERTSON   1104   14:57:25 0:34:25 2 0:31:10 5.0
44 SH FINN 678 Annandale SC David RICHARDSON   1049   14:56:28 0:33:28 2 0:31:54 6.0
41 SH FINN GBR77 ASC/ SYC Stewart MITCHELL   1049   14:56:36 0:33:36 2 0:32:02 7.0
46 + 71 SH GP14 14062 Bassenthwaite SC Alan JONES Sue WATSON 1130   15:00:02 0:37:02 2 0:32:46 8.0
58 + 70 SH GP14 GP13872 Castle Semple SC Paul O'NEILL Jon HASLER 1130   15:00:58 0:37:58 2 0:33:36 9.0
32 SH LASER/ ILCA 7 216625 Loch Venachar SC Dugal WILSON   1100   15:00:33 0:37:33 2 0:34:08 10.0
35+ 65 SH GP14 14056 Castle Semple SC Arthur LOGAN Iain HARDY 1130   15:01:44 0:38:44 2 0:34:17 11.0
28 SH SOLO 3636 Llyn Brenig SC Ben BEACHELL   1142   15:02:14 0:39:14 2 0:34:21 12.0
31 SH LASER/ ILCA 7 102709 Loch Venachar SC Alastair WILSON   1100   15:01:31 0:38:31 2 0:35:01 13.0
47 + 66 SH GP14 6437 Derwent Reservior SC Hender BLEWETT Josh RYZNAR 1130   15:05:05 0:42:05 2 0:37:15 14.0
27 +72 SH RS VISION 1022 Largs SC Stephen HARRISON Calum McCrindle 1137   15:08:02 0:45:02 2 0:39:36 15.0
57 SH RS TERA PRO 2109 Bassenthwaite SC James Reekie   1359 Y 145324 0:30:24 1 0:44:44 16.0

R2 - SH Fleet - 2021-08-28 at 12:27:00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 152800
Tally Fleet Class Sail No Club Helm Crew PY U18? Finish Elapsed Laps Corrected Points
42 SH FINN GBR111 Gourock SC JOHN DELEEUW   1049   16:06:45 0:38:45 2 0:36:56 1.0
46 + 71 SH GP14 14062 Bassenthwaite SC Alan JONES Sue WATSON 1130   16:10:46 0:42:46 2 0:37:51 2.0
45 SH FINN 84 Yorkshire Dales SC / RDNBYC Olly MURRAY   1049   16:08:20 0:40:20 2 0:38:27 3.0
41 SH FINN GBR77 ASC/ SYC Stewart MITCHELL   1049   16:08:56 0:40:56 2 0:39:01 4.0
44 SH FINN 678 Annandale SC David RICHARDSON   1049   16:09:52 0:41:52 2 0:39:55 5.0
58 + 70 SH GP14 GP13872 Castle Semple SC Paul O'NEILL Jon HASLER 1130   16:14:05 0:46:05 2 0:40:47 6.0
40 SH FINN GBR577 Keyhaven Yacht Club Roddy STEEL   1049   16:11:46 0:43:46 2 0:41:43 7.0
33 SH LASER/ ILCA 7 180764 Largs SC Gavin MCGILL   1100   16:14:33 0:46:33 2 0:42:19 8.0
34 SH OK GBR14 Loch Earn SC Karen ROBERTSON   1104   16:15:03 0:47:03 2 0:42:37 9.0
32 SH LASER/ ILCA 7 216625 Loch Venachar SC Dugal WILSON   1100   16:15:26 0:47:26 2 0:43:07 10.0
35+ 65 SH GP14 14056 Castle Semple SC Arthur LOGAN Iain HARDY 1130   16:19:06 0:51:06 2 0:45:13 11.0
28 SH SOLO 3636 Llyn Brenig SC Ben BEACHELL   1142   16:20:04 0:52:04 2 0:45:36 12.0
47 + 66 SH GP14 6437 Derwent Reservior SC Hender BLEWETT Josh RYZNAR 1130   15:54:55 0:26:55 1 0:47:38 13.0
31 SH LASER/ ILCA 7 102709 Loch Venachar SC Alastair WILSON   1100   16:20:54 0:52:54 2 0:48:05 14.0

R3 - SH Fleet - 2021-08-29 at 10:30:00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 103300
Tally Fleet Class Sail No Club Helm Crew PY U18? Finish Elapsed Laps Corrected Points
34 SH OK GBR14 Loch Earn SC Karen ROBERTSON   1104   13:49:02 3:16:02 1 2:57:34 1.0
33 SH LASER/ ILCA 7 180764 Largs SC Gavin MCGILL   1100   13:49:59 3:16:59 1 2:59:05 2.0
46 + 71 SH GP14 14062 Bassenthwaite SC Alan JONES Sue WATSON 1130   13:56:45 3:23:45 1 3:00:19 3.0
40 SH FINN GBR577 Keyhaven Yacht Club Roddy STEEL   1049   13:43:48 3:10:48 1 3:01:53 4.0
47 + 66 SH GP14 6437 Derwent Reservior SC Hender BLEWETT Josh RYZNAR 1130   13:59:46 3:26:46 1 3:02:59 5.0
41 SH FINN GBR77 ASC/ SYC Stewart MITCHELL   1049   13:46:30 3:13:30 1 3:04:28 6.0
58 + 70 SH GP14 GP13872 Castle Semple SC Paul O'NEILL Jon HASLER 1130   14:02:09 3:29:09 1 3:05:05 7.0
45 SH FINN 84 Yorkshire Dales SC / RDNBYC Olly MURRAY   1049   13:49:32 3:16:32 1 3:07:21 8.0
35+ 65 SH GP14 14056 Castle Semple SC Arthur LOGAN Iain HARDY 1130   14:05:05 3:32:05 1 3:07:41 9.0
44 SH FINN 678 Annandale SC David RICHARDSON   1049   13:51:59 3:18:59 1 3:09:41 10.0
49 +82 SH 420 53159 Toward SC Macy LAW Ruaraidh DOCHERTY 1105 Y 14:04:45 3:31:45 1 3:11:38 11.0
28 SH SOLO 3636 Llyn Brenig SC Ben BEACHELL   1142   14:29:07 3:56:07 1 3:26:45 12.0
27 +72 SH RS VISION 1022 Largs SC Stephen HARRISON Calum McCrindle 1137   14:40:04 4:07:04 1 3:37:18 13.0
38 + 80 SH LASER 2 7668 Castle Semple SC Crawford JOHNSTONE Lorna MACDONALD 1065   14:26:50 3:53:50 1 3:39:34 14.0
39 +81 SH LASER 2 REGATTA 6548 Castle Semple SC Jack MACLAUCHLAN Chris THOMPSON 1065     RET     23.0
30 SH LASER RADIAL/ ILCA 6 201875 Largs SC Yuan WONG   1147 Y   RET     23.0

www.largssc.co.uk

http://www.largssc.co.uk/regatta-festival

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com